Українська мова
Тема: Слова, які звучать і пишуться однаково.
Мета: Ознайомити учнів з словами, які звучать і пишуться однаково(омонімами); вчити вдумливо сприймати мовлене і записане слово; розвивати інтерес до мови, лексичного значення слів.
Обладнання: Предметні малюнки
Хід уроку
1. Організація класу до уроку.
2. Актуалізація опорних знань.
2.1 перевірка домашнього завдання
- Чому вони багатозначні
- Які багатозначні слова ви знаєте
2.2 пояснювальний диктант
а) Виберіть слова (назвіть), які мають два і більше значення.
Я маю ключ від квартири. Над селом пролітав ключ журавлів.
б)Злетів останній березовий листок . Дівчинка поклала перед братом листок цупкого паперу
- Поясніть значення кожного слова (ключ,листок)
3. Вивчення нового матеріалу.
3.1 Розповідь учителя .
- Багато письменників пишуть про красу мови , красу слова. У крайні Лексикології живуть різні слова. З одним із них ми вже познайомилися – багатозначні слова. Сьогодні завітаємо до їхніх сусідів – слів які звучать і пишуться однаково.
3.2 Гра у віршах «Знайди мене»
Я читаю вірш ,а ви знаходите слова які звучать однаково.
Ну і охочий мій брат Ігор
До всіх жвавих ігор.
Де яка у світі гра є,
Залюбки у неї грає.
- Які слова звучать однаково?А що означають.
Щоб правильно зрозуміти такі слова, треба їх чітко вимовити і вести у речення.
1.3 Хвилинка каліграфії
У стоніжок по сто ніжок
4.Закріплення вивченого.
4.1 тренувальні вправи
а)коментоване письмо.(вправа 133)
б)ознайомлення з правилом.(с.61)
в)вірші жарти (с.61 вправа 134)
Фізкультхвилинка
4.2Самостійна робота
Спишіть вірш, у першому реченні підкресліть підмет і присудок
Я візьму легенький прут
Пожену гусят на Прут
Хоч купатиму не в милі
Стануть чисті всі і милі.
4.3 Списати, виділені слова поділіть для переносу с.62 вправа 135.
До – рідним, дорід –ним, бли – зьким,близь –ким
5.Підсумок уроку
- Що нового ви дізналися на уроці?Про які слова ми говорили? Наведіть приклад.
Відгадайте загадку
Я воду закриваю
Я вантажі піднімаю (Кран)
6. Інструктаж до виконання домашнього завдання
С. 62 вправа 136