Субота, 27.04.2024, 08:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Фошківський навчально-виховний комплекс

Безпека життєдіяльності

 

ОБЕРЕЖНО - ПОЖЕЖА!

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем
може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати!  Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

  •     невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
  •     якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;

 

  •     якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
  •     не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
  •     при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

  •     Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
  •     При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
  •     По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
  •     Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.

Правила дій при пожежі для персоналу освітніх установ


Необхідно пам'ятати, що в освітніх установах пожежа поширюється зі швидкістю 1-1,5 метра в хвилину, в коридорах - 4-5 м / хв. При горінні меблів та паперу в навчальних приміщеннях в повітрі накопичується оксид вуглецю, який при вдиханні його протягом 5-10 хвилин стає смертельним.

Ось чому при надзвичайній ситуації пожежі в школі потрібно діяти швидко, рішуче і грамотно, відповідно до розроблених раніше планів евакуації та практичних відпрацювань на випадок пожежі.

Порядок дій вчителя при пожежі:

  • Не піддаватися паніці самому і заспокоїти дітей.
  • У першу чергу евакуювати дітей із тих приміщень, де знаходитися небезпечно для життя, а також з верхніх поверхів, причому першими виводити учнів молодших класів.
  • Уточнити обстановку: чи немає задимлення в коридорі, чи можливий вихід і евакуація учнів.
  • Якщо вихід з класу безпечний, вишукувати учнів. Портфелі, одяг залишити на місцях. Якщо є, надіти на дітей марлеві пов'язки для захисту органів дихання. Взяти класний журнал.
  • Виводити учнів з будівлі школи по найбільш безпечного та найкоротшому шляху. Вчитель при цьому повинен йти попереду, а в кінці ланцюжка дітей поставити найросліших і фізично розвинених хлопчиків, щоб у разі потреби вони змогли надати допомогу більш слабким.
  • По закінченню евакуації, у заздалегідь визначеному безпечному місці збору, провести перекличку всіх дітей за списками. Вчитель повинен невідлучно знаходитися поряд з виведеними з будівлі учнями.
  • Якщо коридор задимлений і вихід з класу небезпечний, потрібно закрити вхідні двері, ущільнити їх підручною тканиною, посадити дітей на підлогу і трохи відкрити вікно для провітрювання. Якщо на вікнах металеві грати, їх необхідно відразу відкрити. Як тільки почуєте шум під'їхавших пожежних машин, подайте сигнал, щоб рятівники негайно приступили до евакуації дітей через вікна. Вчитель у такому разі залишає клас останнім.

 

Правила поведінки при виявленні пожежі у школі:


  1. Необхідно зачинити двері того приміщення, де горить вогонь. Якщо ви бачите палаюче приміщення через вікно, не намагайтеся увійти у це приміщення. Відчиненні двері не тільки випустять дим і завадять евакуації – раптове постування додаткового повітря може призвести до поширення пожежі з великою швидкістю.
  2. Необхідно негайно підняти тривогу, голосно кричати про пожежу. Викликати пожежну охорону. Виклик повинен бути про дубльований через деякий (короткий) час.
  3. Необхідно повідомити про пожежу персонал школи, який буде вживати відповідних заходів щодо негайної евакуації усіх дітей і людей школи. Тут особливо важливо не допустити паніки! Евакуація проводиться із усієї будови школи, навіть якщо пожежу виявлено у якісь одній частині.
  4. Почувши тривогу, учні встають біля своїх парт і за вказівкою учителя залишають по одному класну кімнату і йдуть розміреним кроком до місця зібрання, завершує шестя учитель із класним журналом. Необхідно зачинити двері класної кімнати і решту дверей на шляху евакуації (під час евакуації ними більше ніхто не буде користуватися).
  5. Діти із одного класу йдуть униз сходами (по одному) тільки з одного боку, залишаючи інший для проходу інших класів, за винятком випадків, коли сходи дуже вузькі. Не можна обганяти один одного.
  6. Усі, хто не був присутній у класі під час сигналу тривоги (був в учительській, коридорах, туалетах і т. п.), повинен негайно йти на місце зібрання і приєднатися до свого класу чи групи.
  7. Усі прибиральниці, кухарі, адміністративний та інший персонал, почувши тривогу, також повинні негайно йти до місця зібрання.
  8. За необхідності організовуються пошуки людей, яких не виявили на місці зібрання.
  9. Нікому не дозволяється повертатися в будівлю, наприклад за одягом, книгами, до того часу, поки не буде дозволено пожежною охороною або – на випадок тренування директором школи.
  10. На місці зібрання кожен клас або група людей займають суворо визначене місце і перебувають там, не розходячись.
  11. Місце зібрання повинно бути під навісом або в іншій будівлі.
  12. Серед усіх евакуйованих, що зібралися у пункті збору, роблять перекличку (за класними журналами): це робиться для того, щоб з’ясувати, чи всі евакуювалися зі школи. Директор школи після тривоги йде до пункту зібрання і там приймає рапорти від усіх шкільних підрозділів.
  13. Для дітей-інвалідів і дітей із неврівноваженою психікою повинні бути раніше передбачені спеціальні заходи евакуації.
  14. Розмови і сміх під час евакуації повинні бути заборонені, щоб було чути вказівки.
  15. До прибуття пожежної охорони уже необхідно знати, де саме, в якому приміщенні пожежа і чи всі евакуйовані. Повинен бути наявним план пожежної евакуації із школи. Начальника варти пожежної охорони, що прибула, зустрічають з повною інформацією.


У перший день навчальної чверті проводиться інструктаж усіх учнів і персоналу про процедуру пожежної евакуації, йде ознайомлення з усіма ходами й виходами. Ця процедура повторюється раз на чверть або на півріччя із відповідним записом. Варіанти евакуації змінюються (засмічені виходи або задимлені сходи і т. п.).
І так кожного року, у перший день навчальної чверті проводиться інструктаж усіх учнів і персоналу про процедуру пожежної евакуації, йде ознайомлення з усіма ходами й виходами. Ця процедура повторюється раз на чверть або на півріччя із відповідним записом. Варіанти евакуації повинні змінюються (засмічені виходи або задимлені сходи і т. д.).

 

ПАМ'ЯТКА ПІШОХОДА

1. Пішохід повинен рухатися тротуаром, тримаючись праворуч.
 
2. Ні в якому разі не можна перебігати проїзну частину — це дуже небезпечно.
 
3. Не можна виходити на проїзну частину перед автобусом, що стоїть. Водій, який об'їжджатиме автобус, вчасно не помітить вас і не встигне загальмувати.
 
4. Якщо поблизу немає пішохідного переходу, то, підійшовши до проїздної частини вулиці, слід спочатку подивитися ліворуч, переконатися у відсутності транспорту, потім дійти до її середини, подивитися праворуч і, переконавшись у безпеці, дійти до кінця проїзної частини.
 
5. Якщо на вулиці є підземний пішохідний перехід, обов'язково користуйся ним, переходячи вулицю.
 
6. Чекати автобус потрібно на спеціально вказаних зупинках, не виходячи з тротуару на проїзну частину.
 
7. Не можна перебігати дорогу перед транспортом, що рухається, — автомобіль зразу зупинити неможливо. Запам'ятай, що взимку це набагато небезпечніше.
 
8. У місцях, де встановлено світлофори, пішохід має користуватися його сигналами.
 
 
9. Переходити дорогу можна лише на зелене світло, переконавшись, що транспорт зупинився. Червоне світло забороняє переходити дорогу. На жовте світло переходити дорогу забороняється, але якщо воно загорілось, коли пішохід дійшов до середини дороги, він має зупинитися і дочекатися зеленого світла.