Вівторок, 25.06.2024, 17:22
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Фошківський навчально-виховний комплекс

Історія Фошківської початкової школи

 

Село Фошки

 

Путильського району Чернівецької області

 

Там де височіють гори, а вершечки смерек торкаються неба, у колисці гір лежить село Фошки. Воно розкинулось між Красним Долом і Плешою по обидва боки річки Путилка.

         Старожили розказують, що сама назва села походить від того, що колись більша частина жителів цього села носила назву фамілії Фошка і тому селю дали назву Фошки.

         Перші заселенці за словами старожителів приїхали до нас із сходу. Вони не могли платити податки панам і тому сім’я разом із дитиною приїхали на возі і оселилися на Красному Долі. На початку 1800 року населення сала Фошків складало декілька сімей. Село дуже стрімко розвивалось і на початку ХХ століття у Фошках було багато багачів. Після війни багато втекло до Румунії.

         На високій горі Красний Діл на початку ХІХ століття була побудована церква і дзвінниця. До цієї церкви ще ходив Лук’ян Кобилиця. По закінченню Другої світової війни церкву розбили і залишилася тільки дзвіниця, яка є і сьогодні. А на тому місці в 1990 році розпочали будівництво нової церкви. Будівництво майже завершено і церква носить назву « Георгія Побідоносця».

         У 1915 році відкрилася перша початкова школа. За тих часів на території панувала румунська влада, тому в школі була основна мова-румунська, але і була рідна – українська. До 1940 року навчали на румунській мові. Під час війни школи не було, а після війни  у 1946 році відкрили знову школу , вже на українській мові. Навчали дві вчительки: Галина Федотівна та Марія Миколаївна у дві зміни, так як дітей було багато і в перший клас пішли  діти різного віку і 7,9, 10, 12. Ця школа існувала до 1978 року.

Перша вчителька Фошківської початкової школи

 

 

У 1979 р у Фошках закрили школу, так як вона була аварійною, і до 1995 року школи не було, дітей підвозив шкільний автобус до села Сергії. У 1995 році відкрили нову школу- сад. А до цього в селі був дитячий садок, який працював з 1986 року. Першою завідувачкою дитячого садочка була Поляк Георгіна Григорівна.

  З 1995 року директором Фошківської школи-сад працювала Данильчук Ольга Василівна. Освіта середня,  14 років стажу на даній посаді.

 

Та три вчителі Марія Дмитрівна Реуцька, Уляна Василівна Маковійчук, Марія Василівна Бойчук.

 

До 2008 р даний заклад називався Фошківська школа – сад і була у власності Сергіївської сільської ради. Згідно рішення № 445/16 – 2008 Сергіївської сільської ради Чернівецької області ХVI сесії  V скликання від 26 червня 2008 р вирішила передати Фошківську школу – сад з усіма належними їй на законних підставах майном з власності територіальної громади села Сергії у спільну власність територіальних громад сіл, селища, району комунальної власності районної ради з 01.01.2009р. На виконання цього рішення Путильська районна рада Чернівецької області ХVIІІ сесії V скликання своїм рішенням № 188-18/08 20 серпня 2008 р вирішила прийняти Фошківську школу – сад, все майно у спільну власність територіальних громад сіл, селища району ( комунальну власність районної ради) та реорганізувавши у навчально- виховний комплекс І ступеня. Відповідно був складений акт передачі – приймання від 13 жовтня 2008 р Фошківської школи - сад. Згідно розпорядження № 419 від 30 грудня 2008 р Путильської районної державної адміністрації Чернівецької області реорганізували Фошківську школу – сад у Фошківський навчально- виховний комплекс І ступеня.

Рішенням № 220-21/08 Путильської районної ради Х ХІ сесії V скликання від 25 грудня 2008 р «Про Статути Фошківського навчально- виховного комплексу І ступеня»  вирішила затвердити Статут Фошківського НВК І ступеня.У Статуті Фошківського НВК І ступеня розкриті загальні положення, комплектування навчально- виховного комплексу, режим роботи навчально- виховного комплексу, організація навчально- виховного процесу, організація харчування дітей у закладі, медичне обслуговування, учасники навчально- виховного процесу, управління навчально- виховним комплексом, фінасово- господарська діяльність, контроль за діяльністю навчально- виховного комплексу. Засновником навчально-виховного комплексу є Путильська районна рада. Засновник здійснює фінансування навчально- виховного комплексу, його матеріально- технічне забезпечення. Фошківський навчально- виховний комплекс І ступеня є юридичною особою, має самостійний баланс, бланки з власним реквізитом, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства.

 Згідно Свідоцтва  № 361312 про держану реєстрацію юридичної особи Фошківському навчально- виховному комплексі І ступеня встановлено ідентифікаційний код – 25075370 та правовий статус суб’єкта : Юридична особа. Згідно довідки з єдиного реєстру  підприємств та організацій України ( ЄДРПОУ) Фошківський навчально- виховний комплекс І ступеня за класифікацією організаційно- правових форм господарювання ( КОПФГ) є комунальною організацією. У даному закладі здійснюються такі види економічної діяльності за КВЕД, а саме: 80.10.1 Дошкільна освіта та 80.10.2 Початкова освіта. За класифікацією інституційних секторів економіки( КІСЕ) Фошківський НВК І ступеня підпорядковується регіональним та місцевим органам державного управління .

Фошківський навчально- виховний комплекс І ступеня знаходиться за адресою : індекс- 59107 Чернівецької області, Путильського району село Фошки. Рік заснування Фошківської школи – сад  – 1995 р.  Фошківський  навчально-виховний комплекс І ступеня  знаходиться в пристосованому приміщенні. Загальна площа НВК становить 393 кв. м. Територія закладу має огорожу, вздовж якої насаджено дерева та кущі. На території розміщено ігровий майданчик та стадіон, загальною площею 0,80 га.

 

Фошківський навчально- виховний комплекс  складається з двох підрозділів – дошкільного та шкільного. Відмінним, для Фошківського НВК І ступеня є те, що це єдиний заклад у Путильському районі, де функціонує садочок з цілодобовим перебуванням дітей дошкільного віку. Дошкільний підрозділ забезпечує належний рівень дошкільної освіти дітей віком від трьох до шести років відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. Шкільний підрозділ забезпечує відповідний рівень загальноосвітньої підготовки учнів. Даний заклад розрахований на 68 місць. Група дошкільного віку комплектується за різновіковими ознаками, дана група функціонує для загального розвитку дітей. В дошкільній групі виховується 20 дітей та навчаються 29 учнів у 1- 4 класах. Даний комплекс працює за п’ятиденним робочим тижнем, цілодобово. Вихідні дні субота, неділя та святкові дні, які встановлені чинним законодавством. У навчально - виховному комплексі визначена українська мова навчання і виховання дітей.

На разі медичне обслуговування дітей навчально- виховного комплексу здійснюється органом здоров’я – Фошківським акушерським пунктом, на безоплатній основі, лікар Шпанюк В. А.

З 1.09.2009 р почала працювати директором  Фошківського НВК І ступеня Петрик Наталія Петрівна , 2 вищі освіти. Стаж роботи на даній посаді 4 р. 

 

В Фошківському  навчально- виховному комплексі  І ступеня навчально – виховний процес здійснюють 10 педпрацівників. Шкільне життя вихованців та учнів навчально –виховного комплексу насичене різними святами, конкурсами, екскурсіями, забавами, іграми.

Свято « Першого дзвоника»