Субота, 20.04.2024, 13:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Фошківський навчально-виховний комплекс


16:35
Відкритий урок з математики в 3 класі
План – конспект відкритого уроку
«Математика»
(проведений вчителем 3 класу
Труфин Аліною Петрівною 23.10.2012року)
Тема: Розв’язування прикладів та задач, що містять множення числа «7».Рівняння на знаходження невідомого від’ємника.
Мета: Ознайомлення учнів з рівняннями на знаходження невідомого від’ємника, виправляти їх у засвоєнні на пам’ять таблиці множення числа «7», формувати у них навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу, удосконалювати вміння учнів розв’язувати задачі двома способами, закріплювати вміння аналізувати і розв’язувати текстові задачі; розвивати увагу, пам’ять, математичне мовлення, кмітливість, креативність, логічне мислення; виховувати любов до праці, до людей різних професій, до математики як науки, акуратність, охайність, дружелюбність, колективізм.
Обладнання:індивідуальна картка, таблиця «Таблиця множення числа 7», таблиця «Як знайти невідомий від’ємник», схематичне зображення гри «Мовчанка», конверти із засушеним листям (дуба, берези, осики, вільхи, ліщини), підручник Математика для 3кл. (за Богдановичем М. В.), приклади для самостійної роботи (на форматі а-3), іграшка каченя.
Тип уроку:комбінований
Клас: 3
Література:
1.Початкове навчання та виховання №28 (284) Жовтень 2011р.
2.Уроки математики – 3клас. Посібник для вчителя – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010 – 208с.

План уроку
І.Організація учнів до уроку
1.1.Привітання з учнями класу
1.2.Перевірка готовності робочих місць учнів до уроку
1.3.Створення сприятливого психологічного комфорту та емоційного
настрою(девіз).
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань, формування, умінь та навичок учнів
2.1.Перевірка домашнього завдання (повна – фронтальне та усне
опитування)
2.2.Геометрична хвилинка
2.3.Каліграфічна хвилинка
2.4.Опитування учнів
2.4.1.Письмове індивідуальне опитування учнів (робота на
індивідуальних картках)
2.4.2. Усне фронтальне опитування на закріплення знань таблицімноження числа «7».(проведення гри «Отримав іграшку – дай
відповідь»)
а) інструктаж до виконання гри
б) проведення гри
2.4.3.Усне індивідуальне опитування (проведення гри «Мовчанка» за
схемою)
2.4.4.Письмове індивідуальне опитування (проведення
математичного диктанту)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
3.1. Оголошення теми, мети та мотивація навчальної діяльності учнів на
уроці
3.2. Підготовча робота
3.3. Вивчення нового матеріалу
3.4. Первинне закріплення
Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення та узагальнення знань, формування навичок та вмінь
4.1. Розв’язування прикладів
4.1.1. Обчислення виразів (№247, с.41-усно)
4.1.2. Робота над вправою (№248, с.41-усно)
4.2. Робота над задачами
4.2.1. Робота над задачею (№249, с.41-письмово, 1 учень біля дошки решта на місцях)
4.2.2. Робота над задачею (№250, с.41-письмово, самостійно з коментуванням)
V. Підсумок уроку
5.1. Підсумкова бесіда
5.2. Оцінювання роботи учнів на уроці
5.3. Задавання домашнього завдання
5.3.1. Інструктаж до виконання домашнього завдання
5.4. Заключне слово вчителя
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
1.1. Привітання з учнями класу
Пролунав уже дзвінок,
всіх покликав на урок.
Працюватьбудем старанно,
щоб почути у кінці,
що у нашім 3 класі,
учні просто – молодці!!!
- Доброго дня, учні!
- (Доброго дня!)
- Сідайте будь ласка. Учні, як ви вже помітили, сьогодні у нас не звичайний урок, адже на ньому присутні гості. Ваше завдання показати нашим гостям які ми розумні, спритні, сміливі. Прошу всіх піднімати руку та відповідати. Домовились? (Так!)
1.2.Перевірка робочих місць до уроку
- А зараз, учні, погляньте будь ласка на свої робочі місця та переконайтеся в тому чи все необхідне є на них для нашої роботи. Для уроку вам будуть потрібні: підручник «Математика», робочий зошит, ручка, олівець, щоденник, а все інше заховайте в свої портфелики. Домовились? (Так!) Учні, сьогоднішній наш урок рекомендує нам бути:
Уважними
Розумними
Організованими
Кмітливими
- А тепер, учні, давайте ще раз всі разом повторимо…
1.3. Створеннясприятливого психологічного комфорту та емоційного настрою
- І так, діти, сядьте будь ласка всі зручно, рівно, вирівняйте спинки, покладіть руки на парти і повторюйте за мною такі фрази:
«Я вчуся»
«Я хочу вчитися»
«Я працюю»
«Я готовий до праці»
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань, формування навичок
та вмінь
2.1. Перевірка домашнього завдання (повна – фронтальне та усне
опитування)
- Увага, діти, скажіть будь ласка, яке домашнє завдання було задано?
- Чи всі справились? Давайте перевіримо.
2.1.1. Перевірка вправи №245, с. 41 (усно, індивідуально)
- Т о як перевірити, що 7х5=35?
- Чи є інший спосіб міркування?
2.1.2.Перевірка прикладів №246, с.41 (усно, частково)
- При перевірці прикладів зачитуємо тільки порядок виконання дій
І відповідь. Домовились? І так, першим зачитає приклад …, другий… .
2.2. Геометрична хвилинка
- Учні на нашому уроці присутній незвичайний гість. Цей гість не справжній,
не живий, а з певної кількості трикутників. Погляньте на нього. Який він?
Давайте його назвемо. (Кішка)
- Хто мені скаже, що таке трикутник?
- Які трикутники є за величиною?

- Перелічіть будь ласка з кількох трикутників складена кішка?
- То скільки ви налічили трикутників? (15)
2.3. Каліграфічна хвилинка
- Учні, для того щоб дізнатися рядок якої саме цифри ми запишемо у робочих зошитах каліграфічно, ви повинні виконати приклад, який підготувала для вас ось ця кішка.
3дм - 7см = ?
- Отже, на каліграфічну хвилинку кішка пропонує нам записати рядок числа 23. Погляньте будь ласка на дошку як правильно пишуться цифри цього числа… . Відкриваємо робочі зошити, відступаємо чотири клітинки від попередньої роботи, записуємо сьогоднішню дату
23 жовтня
Класнаробота
23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23 23
- Учні, що ви знаєте про це число? Яке воно? (Двоцифрове, не парне, складається з двох десятків і трьох одиниць)
- Чи ділиться це число навпіл?
- Назвіть сусідів числа 23 (22, 24)
- Назвіть число менше від числа 23 на три одиниці (20)
- Назвіть число більше від числа 23 на сім одиниць (30)
- А тепер, уважно дивимось, я пишу на дошці, ви спостерігаєте, і записуєте за мною у робочий зошит. Записали? А тепер можна подарувати цифрі подарунок.
2.4. Опитування учнів
2.4.1. Письмове індивідуальне опитування (робота на індивідуальній
картці)
Картка №1
1. Обчисли
18дм : 3 = 4м 2дм : 6 =
2. Розв’яжи задачу
Маса брата – 28кг, а сестрички 7кг. У скільки разів брат важчий за сестричку? На скільки кг брат важчий за сестричку?
2.4.2.Усне фронтальне опитування на закріплення знань таблиці
множення цифри 7 (обчислення прикладів №247, с. 41 почергово
біля дошки)
а) Проведення гри «отримав іграшку – дай відповідь» (з метою
перевірки засвоєння знань таблиці множення цифри 7)
-Увага, зіграємо у гру. Умови гри: гру розпочинаю я. Я задаю приклад і
кладу іграшку на парту будь кому з учнів, наприклад Богданові. Він дає
відповідь до прикладу і повертає іграшку назад мені. Таким чином
іграшка обходить весь клас. Зрозуміли? Розпочинаємо… .
2.4.3. Письмове індивідуальне опитування (проведення самостійної
роботи за двома варіантами)
2.4.4. Усне індивідуальне опитування (№248, с. 41)
- Назвіть компоненти дій «+», «-».
- Назвіть компоненти дій «х» і «:».
- Як знайти невідомий доданок?
- Як знайти невідомий від’ємник?
- Як знайти невідоме зменшуване?
- Як знайти невідомий множник?
Самостійна робота
І варіант
1. Обчисліть:
3 х (5+4) = 18 : (9-7) = 2 х ( 17-11 )=
2. Розв’яжіть задачу №250, с. 41 (короткий запис подається на дошці)
3. Проведення математичної гри «Мовчанка»

9 3
8 -3 4
7 6 5
ІІ варіант
1. Обчисліть:
(19-3) : 2 = (17-14) х 9= (15+5) : 2 =
2. Розв’яжіть задачу №250, с. 41 (короткий запис подається на дошці)
3. Проведення математичної гри «Мовчанка»

8 5
4 +2 3
6 2 7
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу
3.2.Оголошення теми, мети та мотивація навчальної діяльності учнів
- Учні, на сьогоднішньому уроці ми повинні навчитися приклади і задачі, які містять множення цифри 7. Крім цього, ми повинні навчитися розв’язувати рівняння на знаходження невідомого від’ємника
3.2.Підготовча робота
50 – 20 = 30
- Учні, перед вами на дошці записаний приклад. Скажіть, яка дія виконується?
- Назвіть компоненти дії « - ». Назвіть різницю.
- Складіть свій приклад на віднімання
50 – 30 = 20
- Що я зробила тепер? Яку операцію виконала?
- Що отримала? Яку відповідь?
- Отже, якщо від зменшуваного відняти різницю, що ми отримаємо? (Від’ємник) Це правило вам потрібно вивчити і запам’ятати. Давайте повторимо його ще раз… .
3.3. Вивчення нового матеріалу (№251, с. 41 – розв’язування 2 і 3 рівнянь)
14 - х = 16 24 – х = 6
х = 14 – 6 х = 24 – 6
х = 8_____х = 18____
14 – 8 = 6 24 – 18 = 6
3.4. Первинне закріплення (розув’язання рівнянь на знаходження невідомого від’ємника)
- Увага, перед нами на дошці записане рівняння. Наше завдання розв’язати його правильно, застосовуючи правило, яке ми з вами щойно вивчили.
42 – х = 18
х = 42 – 18
х = 24_____
- – 24 = 18
- Зачитай,…, рівняння разом із перевіркою. Добре!ІV.Закріплення та узагальнення знань,формування умінь та
навичок
4.1.Обчислення виразів
4.1.1.Розв’язування прикладів №252,с.41(письмово з коментуванням)
- А зараз ми попрацюємо над №252,що на с.41.Прочитайте завдання до вправи,що нам потрібно виконати?
- Чи підходить нам перший приклад?А другий… .

7 х (3 + 5 ) = 56 24 : 3 х 2 = 16 ( 12 – 5 ) х 7 = 49 ( 9 - 2 ) х 9 = 63
- То яка кількість вийшла у нас таких прикладів?(4 )
4.1.2.Розв’язування кругових прикладів (усно)
7 х 4 + 6 х 2 =(40) ( 5 х 7 + 7 = (42) (40 – 5 ) : 7 = (5)
18 : 6 х 7 = (21) 42 : 7 х 3 = (18) ( 21 + 19 ) :1 = (40)
4.2.Розв’язування задач
4.2.1.Робота над задачею №250,с.41 (письмово,1 учень біля дошки
решта на місцях)
а) ознайомлення зі змістом задачі
- Учні,прочитайте умову задачі пошепки. А тепер вголос.
- Перекажіть зміст задачі.
- Прочитайте задачу ще раз.
б ) аналіз змісту задачі
- Про кого розповідається в умові задачі?
- Які числові дані нам відомі?
- Що запитується у задачі?
- Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?
в) відшукання способів розв’язку задачі
- То якою буде перша дія?
- Яка буде наступна?Чи відповіли ми на запитання задачі?
- Якою буде третя дія?
г) запис розв’язку задачі
1) 2 х 8 = 16 (дет.) - обробить робітник за 8 годин на старих верстатах.
2) 9 х 8 = 72 (дет.) - обробить робітник за 8 годин на нових верстатах.
3) 72 -16 = 56 (дет.)- на стільки більше став обробляти робітник.
- А тепер давайте подумаємо чи можна відшукати до задачі інший спосіб.(Можна) Який?
ІІ спосіб
1) 9 – 2 = 7 (дет. ) - на стільки більше обробить робітник за один день.
2) 7 х 8 = 56 (дет.)- на стільки більше став обробляти робітник.

- Учні,а чи можна записати розв’язок до задачі виразом?(Так,можна) Як саме?
( 9-2 ) х 8 = 56
- Молодці,а тепер давайте запишемо відповідь до задачі.
Відповідь: 56 деталей
V. Підсумок уроку
5.1.Підсумкова бесіда
- Учні,скажіть будь ласка ,над чим ми працювали на сьогоднішньому уроці? Таблицю множення якого числа ми з вами закріпили?
- Як розв’язати рівняння коли невідомий від’ємник?
- Які задачі ми розв’язували,скількома способами?
- Що було для вас не зрозумілим?
- Встаньте, ті, хто взяв щось нове з уроку,тобто довідався про щось нове.
5.2.Оцінювання роботи учнів на уроці
- Увага!За роботу на сьогоднішньому уроці такі учні отримують оцінки… .
Той,хто отримав оцінку,прошу на перерві підійти до мене з щоденниками. Зрозуміли?(Так)
5.3. Задавання домашнього завдання
- А зараз,відкрийте свої щоденники та запишіть домашнє завдання. Вдома ви повинні виконати вправи №253 та №254,що на с.41,а також повторити таблицю множення числа 7.Записали?Закрийте будь ласка свої щоденники,покладіть їх на край парт та приготуйтеся уважно мене вислухати.Домовились?
5.3.1. Інструктаж до виконання домашнього завдання
- І так,учні, знайдіть будь ласка на с.41 вправу №253. Вашим завданням буде правильно розставити знаки рівності, тобто «більше», «менше» так, щоб рівності були правильними. Наприклад, виконаємо другу рівність:2дм 12см.
Міркуємо так: від дециметрів ми не можемо відняти сантиметри, тому потрібно перетворити дециметри в сантиметри 2дм = 20см, з цього випливає що 20см більше за 12см. Отже, для того щоб ця рівність була, правильною, потрібно поставити знак рівності «більше». Таким чином ви повинні виконати дві наступні рівності.
- А тепер поглянемо на наступну вправу №254. Вам потрібно за даними таблиці записати вирази та обчислити їх. Наприклад, візьмемо перші дані з таблиці: нам відоме ділене та дільник ,якщо ділене – 24, а дільник – 6, то що ми можемо знайти? (частку). Так, для цього потрібно записати вираз наступним чином: 24 : 6 = 4. Отже,таким чином ви повинні виконати всі наступні вирази. Зрозуміли?
5.4. Заключне слово вчителя
- Ось і підійшов до завершення наш урок. Усім учням, хто активно працював зі мною протягом уроку велике спасибі, пасивних попрошу надалі залучатися до співпраці.
5.5. Прощання з учнями класу
- На цьому, учні, наш урок завершено, дякую за увагу, до побачення (До побачення).
Переглядів: 15373 | Додав: Natali | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]